Untitled Document
KADROMUZ
Untitled Document

Dr. Arzu Baloğlu ; Eğitimci, Danışman ve Yazar

1988’ de İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Daha sonra İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsünde İşletme İhtisas yaptı ve  aynı fakültede Üretim Yönetimi bölümünden Yüksek Lisans derecesi aldı. Doktora programına yine Üretim Yönetimi bölümünde devam ederek 1999’ da doktora programını bitirdi.

1988’den beri ise akademik çalışmalarıyla birlikte iş yaşamını da devam ettirmiştir. 13 sene boyunca ülkemizin tanınmış işyerlerinde planlama, mühendislik, satış, iş geliştirme ve işletme yönetimi konularında iş yaşamına katkıları olmuştur. Son 8 senesi profesyonel olarak bilişim endüstrisinde geçmiştir. Uzmanlık alanları arasında MRP (Malzeme İhtiyaç Planlaması) , ERP (Kurumsal Kaynak Planlaması) , CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) ve EC (Elektronik Ticaret) en önemlileri olarak ifade edilebilir. Bilişim endüstrisi bünyesinde düzenlenmiş fuarlarda, kongrelerde, seminerlerde konuşmacı, oturum başkanı, oturum organizatörü ve panelist olarak görev yapmıştır.

Yerli ve yabancı dergilerde yayınlanmış yazıları, çeşitli dergi ve internet sitelerinde yayında olan röportajları ilgili kaynaklar bulunarak okunabilir.

SAP/ERP konusunda yazdığı kitap olan “Implementing Sap R/3 In The 21st Century: Methodology And Case Studies In Turkey” ilk baskısı yapılmış durumdadır.

İş dünyasından biriktirdiği tecrübeleri paylaştığı “Yeni Bir İş, Yeni Bir Hayat” isimli kitabı ise yeni iş dünyasına giren veya alt ve orta kademe yöneticilerin iş kariyerlerine geliştirici katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.          

Şu an Marmara Universitesinde Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tam zamanlı, Yeditepe Universitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde ise yarım zamanlı öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Untitled Document
The easiest data publishing tool